Dobra książka,  Statystycznie rzecz biorąc...

Królowa statystki wjeżdża na kolorowym jednorożcu!

Autorka

O Janinie Bąk napisać można bardzo wiele, ale najważniejsze będzie jedno zdanie: autorka poczytnego bloga Janinadaily.com w końcu zlitowała się nad swoimi fanami (oraz redaktorem!) i tylko trzy lata po terminie, napisała książkę. W dodatku książkę nie byle jaką, bo “Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” zwiastuje przecież odpowiedź na fundamentalne, życiowe pytania każdego człowieka. Ta książka udowadnia, że wszystko jest statystyką i czy tego chcemy czy nie, korzystamy z niej codziennie.

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję śledzić blogowo-instagramowe losy Janiny wie, że królowa żartu jest tylko jedna. Statystyczna królowa żartu!

Oswoiła statystykę

Najpierw z rzeczywistości irlandzkiej, od kilku miesięcy polskiej, Janina Bąk przemyca… statystycznemu Kowalskiemu garść wiedzy praktycznej, która pozwala oswoić teorię. Choć statystyka sama w sobie brzmi dość przerażająco i ponuro, o tyle w ustach i piórze autorki brzmi jak pluszowy miś. Statystyka jest miła, Janina jest miła, wszystko się zgadza. Jeszcze więcej zgadzać się będzie po lekturze książki, bo umówmy się, każdy chciałby wiedzieć dlaczego wyrażenie “statystycznie rzecz biorąc, ja i mój pies mamy po 3 nogi” jest bez sensu. Zresztą, znając słabość Janiny do słodkich labradorów, można spodziewać się w książce większej ilości psów. Fok i kotków również. Niezaprzeczalnie będzie dużo pluszu!

Lekkość w snuciu opowieści, niezwykła charyzma i przede wszystkim ogromna wiedza sprawiają, że wszystko co do tej pory wydawało się trudne, jest nagle na wyciągnięcie ręki. Sięgając po “Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” poznacie nawet wzór na… miłość.

#DrużynaJanina

Janina Bąk z niezwykłą gracją zbudowała w internecie przestrzeń wypełnioną po brzegi swoimi wielbicielami. Połączyła naukowych świrów z wielbicielami czekolady i kolorowych jednorożców. Więcej – pokazała, że skoro nikt nie może oprzeć się słodkim kotkom w internecie, nikt nie oprze się statystyce. Siłą własnego umysłu i doskonałego poczucia humoru udowodniła, że jeśli tylko mocno się czegoś pragnie, można wszystko. Dla wielu stała się nie tylko uosobieniem kobiety sukcesu i naukowca, ale jednocześnie mistrzem social mediów i bezkonkurencyjnym kabareciarzem. Jej ciepło i urok osobisty sprawił, ze pozostała przy tym uśmiechniętą dziewczyną z sąsiedztwa, a nawet najlepszą przyjaciółką. Dziesiątki tysięcy fanów, członków #DrużynaJanina nie możne się mylić: Janina Bąk jest wyjątkowa. Tak wyjątkowa jak Jej pierwsza książka.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com